2020 година за 5 ХОРОСКОПСКИ знаци ќе биде фантастична

Хороскопот за 2020 година ни дава увид дека оваа година ќе биде пресвртна точка, а тоа е најрелевантно за петте знаци на Зодијакот. И додекана некои ќе им цветаат рози на сите полиња, некои ќе треба да се подготват за негативните струи во животот.

Па ајде да видиме кои астро пет знаци треба да се подготват за неверојатната турбуленција во наредната година.

1. Бик

Бик е знакот што ќе претрпи најмногу промени оваа година. Вашиот живот целосно ќе се промени и ќе откриете нови делови од себе. Beе бидете посигурни и смели, особено кога станува збор за љубовта! Оваа година, вашата страст и енергија ќе ја зачинат вашата вообичаена дневна рутина! 2020 е година во која напорната работа ќе се исплати. Од мај до септември, ќе дадете се од себе за да ја освоите наградата на животот. Промените ќе се случат и во вашата финансиска област на живот, почнувајќи од април и јуни.

Лични можности за Бик:

За да ги постигнете своите цели за 2020 година, треба да работите со цврста група за поддршка, да се подготвите пред јуни, да завршите рано истражување или да ги насочите своите вештини во ова време. Постои промена на насоката во мај и јуни 2020 година. Ако работите напорно од почетокот на февруари до почетокот на јуни, ова ќе ви донесе многу добри можности.

2. Лав - Постои позитивна промена

За вас, 2020 е година на разбирање и реализација. Конечно ќе ги преземете потребните чекори за да постигнете сè што сте сонувале. Можеби нема секогаш да е мирно и без проблеми, и можеби нема да ги надминете лесно пречките што доаѓаат на патот, но сигурно ќе дадете се од себе. Сè на сè - промените ќе бидат најпозитивни, особено кога станува збор за љубовта - ќе го пронајдете вистинскиот/вистинската, доколку веќе немате. Во првите месеци, ќе бидете повеќе фокусирани на пријателите и врските, љубовта и финансиите и може да доживеете неколку изненадувања што доаѓаат во почетокот на годината преку друго лице. Од крајот на јуни до октомври е најпродуктивната фаза за личен развој.

Лични можности за Лав:

Вашиот продуктивен период започнува кон крајот на јуни и ќе трае до почетокот на октомври. Ќе имате повеќе енергија, ентузијазам и генерално ентузијазам за живот, деловна активност и врски. За оние што се родени од 4-6 мај и 26-28 април, ова ќе биде важна година во областа на љубовта. Оние што се родени на 11 и 17 август се во голема фаза на раст за 2020 година, а до крајот на август ќе ги достигнете своите цели.

3. Девица - Година на големи промени

Без разлика каква е вашата срамежливост, ќе излезете од магичниот круг оваа година. Конечно ќе се ослободите од стравовите и грижите што ги носите и ќе ја преземете контролата врз вашиот живот. Ова ќе биде година каде што правите што сакате и конечно ќе запрете сè што ве мачи и не ви се допаѓало. 2020 година ги има сите космички состојки за посебна година за оние родени во знакот на Девица, како во личниот развој, така и во партнерството и односите. Промената ќе се почувствува во оваа област од декември 2019 година и ќе трае следната година. Ова е идеална година за брак или пристап до заедницата, а многумина во овој знак ќе станат родители или ќе донесат некои нови идеи на светот.

Лични можности за Девица:

Верувањето во себе и подобрувањето на вашиот став кон животот лежат во вашите најдобри можности.

4. Јарец

Оваа година ќе биде одлична за вас - нема да ве исплаши, на секое поле од животот ќе одите по патеки на кои порано не сте се осмелиле. И покрај тоа што некогаш сте биле осамен волк, сега барате друштво и повеќе не се плашите да го отворите срцето. Оваа година може да започне со одредена неизвесност во вашиот живот поради одлука што нема да можете да ја донесете во декември 2019 година. Од 6 јануари до 6 февруари ќе донесете одлука или ќе се премислите за нешто што сте донеле претходно. Односите со другите луѓе можат да бидат од голема корист за оваа година. Важни животни лекции од други очекувајте од мај и август.

Лични можности на Јарецот:

2020 година ќе ви донесе повеќе патувања, и затоа ќе имате можност да запознаете луѓе кои можат да ви помогнат да напредувате. Во јануари, можете да донесете некои важни одлуки и да поставите цели. Јули до септември е најдобро време да се остварат.

5. Риба

Како интуитивна Риба, веројатно веќе знаете дека 2020 година ќе биде година на промени! Значи, веќе сте подготвени да ги оставите настрана дилемите и стравовите за да ги остварите вашите соништа. Дури и ако тоа значи дека треба да бидете посилни отколку што сте навикнати, ќе ја отстраните вашата срамежлива страна. Многу нови и необични настани може да се појават во наредната година. Можеби сте малку немирни и барате нови искуства, кршете рутина што ја задушува индивидуалноста. Можете дури и да покажете некои бунтовни тенденции, особено ако другите луѓе се обидат да наметнат ограничувања за вас - јуни е такво време. Односите можат да бидат област каде ќе уживате во големо просветлување и почетокот на мај ви носи можност. Важни одлуки се донесуваат во август и септември.

Лични можности за Риби:

Оваа година треба да бидете искрени со себе и да следите некои ваши уникатни идеи, само тоа може да ве доведе до некои бунтовни дејства во средината на годината. Од средината на јануари до средината на март, многу планети ќе ви помогнат во нови области од вашиот живот - ја имате поддршката и сметате дека ова е вашето време да ги промовирате вашите идеи. Оние што се родени на 19 и 27 февруари ќе почувствуваат најмногу промени.