62 години, манекенка!!! А, зошто да не! Погледнете

Лесли Карлтон, 62-годишна манекенка за костими за капење, вели дека сега е во подобра форма отколку кога имала 40 години.

Лицето на Лесла украси бројни насловни страници, таа сними многу реклами и носеше модели на познати модни брендови. Ова го прави уште од раната младост, па дури и денес, на 62-годишна возраст, таа е модел за костими за капење.

View this post on Instagram

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)


- И покрај тоа што имам 62 години, сè уште ме напаѓаат млади момци, и никој не верува дека имам повеќе од 40 години. Имам синови Сефтон (44) и Аврелиус (42) и сум баба на 10-годишните близначки Оливија и Лилијана - рече неодамна.


- Кога бев помлада, не се занимавав со спорт, внимавав што јадев. Отсекогаш сум го слушала советот на баба ми, која беше танчерка и јадеше мали оброци на секои два до три часа. Во триесеттите години започнав да спортувам, скијам и да вежбам карате. Само пред 10 години почнав да кревам тегови и тоа ми помогна денес да изгледам вака - откри манекенката.

View this post on Instagram

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)


Лесли имала само 17 години кога останала бремена со нејзиниот постар син, а 19 години со нејзиниот помлад син. Фактот дека таа денес била мајка тинејџерка значи дека честопати се меша во сестрата на нејзините синови, па дури и девојка или сопруга.

View this post on Instagram

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)


- Кога беа тинејџери, го мразеа тоа затоа што нивните пријатели ме нарекуваа ‘секси мама’. Ниту еден син не сакаа да го слушнат тоа и двајцата се многу заштитнички настроени кон мене. Потоа, како млади возрасни, тие мразеа кога многумина мислеа дека сум нивна девојка, бидејќи тоа некако им ја уништи играта - се присети згодната 62-годишна бомба.