Бидете во чекор со светските модни трендови за вашата матурска вечер

Во потрага сте по соврешениот аутфит за вашата матурска вечер? Со сигурност ќе го пронајдете во продавниците на CITY FASHION. Извонредна понуда на модели од новите колекции на вашите омилени брендови ве очекува во нашите продавници во Skopje City Mall, East Gate Mall, GTC и Diamond Mall.

Матурската вечер дефинитивно е момент кога треба да блеснете во полн сјај, но и тоа да го направите со особено внимание. Гламурозна тоалета или шик мини фустан за девојките од брендовите на Michael Kors, Elisabetta Franchi, Versace Jeans Couture и Silvian Heach, како и модни додатоци од брендовите Furla, Love Moschino и Armani Exchange се модно комбо за матурска забава.  

Модна елеганција или смарт кежуал аутфит за момците од брендовите Karl Lagerfeld, Hechter Paris, Joop, Pierre Cardin, Emporio Armani и многу други, е идеален избор со кои можете да си играте со својот досегашен стил и да го истакнете во уште подобро светло.

Дел од новите модели и понудата може да погледнете во продолжение, CITY FASHION подготвиза вас екслузивен моден водич со комплетни аутфити за вашата матурска вечер и други свечени прилики: од палто, фустан до чевли и останати модни додатоци. Дополнително за сите матуранти специјални попусти во продавниците на CITY FASHION.

*Фустан и чанта Elisabetta Franchi, чевли Just Cavalli

*Одело Karl Lagerfeld , кошула и лептир машна Eterna,патики Karl Lagerfeld

*Фустан Versace Jeans Couture, чанта и чевли Just Cavalli

* Палто Hechter Paris, кошула Eterna, фармеркиKarl Lagerfeld, патики Hogan

*Фустан Elisabetta Franchi, чанта Furla и чевли Just Cavalli

*Одело Hechter Paris, маица JOOP и патики Bogner

*Фустан Elisabetta Franchi, чанта Michael Kors, чевли Love Moschino

*Палтo и фармерки Hechter Parisмаица JOOP, чевли Hogan*пр-објава