Болен есенски период за 3 хороскопски знаци

Оваа есен ќе донесе нова љубов за некои, но за други тоа ќе се претвори во болен период како резултат на тешко разделување.

Погледнете кои се трите хороскопски знаци кои веројатно ќе преживеат разделба до крајот на есента:

Близнаци

Претставниците на овој хороскопски знак може да се нарекуваат среќни. Тие успеваат да излезат од толку тешки ситуации што сигурно не би можеле да го направат тоа без нивната заштита на среќа. Додека конкурентите и зависта во очај се обидуваат да ја разоткријат тајната на нивниот успех, Близнаците веќе го освојуваат следниот врв.

Има само една област каде не се грижат многу - романтични врски. Тие постојано се плашат од губење на некој близок, па затоа се обидуваат да останат во контакт. Многу партнери почнуваат да ја користат силната приврзаност на Близнаците за себични цели. Иако претставниците на овој хороскопски знак се многу трпеливи, дури и нивното трпение порано или подоцна завршува.

Оваа есен, личните животи на близнаците нема да бидат толку мазни како што сакаат. Во средината на сезоната, тие веројатно ќе ја прекинат својата врска. Но, не очајувајте, бидејќи харизмата на Близнаците ќе им помогне да најдат друг партнер со кого сè може да биде многу поуспешно.

Шкорпија

Претставниците на овој хороскопски знак имаат прилично непријатен карактер што не може да го справи секој партнер.

Сила, упорност, лукавост, разумност, скептицизам и песимизам - овие квалитети им помагаат на Шкорпиите да останат во живот кога навигаат во турбулентното море на животот, но тие не придонесуваат во потрагата по својата половина.

Претставниците на овој хороскопски знак долго и скрупулозно избрале партнер. Тешко е да се издржи осаменоста, но лесно завршуваат со некој кој не ги споделува своите ставови за животот.

Оваа есен, Скорпиите ќе се соочат со уште едно разочарување, но разделувањето нема да им го скрши срцето, туку ќе ги приближи до потрагата по вистинската личност.

Стрелец

Енергичниот Стрелец тешко може да ја издржи осаменоста, па затоа нивните срца скоро секогаш се окупирани. Откако ќе завршат врска, тие одат напред за да најдат нов партнер и немаат многу време да се грижат.

Претставниците на овој хороскопски знак сакаат да ја идеализираат својата сродна душа.

Колку подолго се во една врска, толку подлабока е разликата помеѓу вистинската личност и идеалната слика направена од Стрелец. Кога ќе сфати колку е различна другата половина од неговите идеи, доаѓа крајот. Стрелецот веднаш оди во потрага по нов идеал. Претставниците на овој хороскопски знак не можат да бидат задоволни од малку. Нивната врска е исполнета со страст или досадна до невозможна.

Во вториот случај, сè завршува доста брзо. Одлучувајќи да си замине, Стрелец нема да се премисли.

Тие нема да имаат време за депресија, така што со почетокот на зимата можеби ќе се вратат на крилјата на убовта.