БРАВО ЛЕГЕНДО: Меси донира милион евра за борба против коронавирусот

Славниот фудбалер е уште еден во серијалот кој донираше голема сума пари за да помогне во поправањето на вирусот „Ковид 19“ ...

Брилијантниот играч на Барселона, Лионел Меси, вети дека ќе донира милион евра за да помогне во борбата против коронавирусот, а сега го исполни ветувањето. Меси, кој ја помина извонредната кариера со Барселона, ќе ја подели својата донација меѓу болничката клиника во Барселона и друг медицински центар во родната Аргентина.

„Лео Меси направи донација на клиниката за коронавирус“, напиша Клиничката болница на Твитер. „Ви благодариме многу, Лео, за вашата посветеност и поддршката“.