Британците за Југословенките во 1973: „Тие најлесно се согласуваат на секс со туристи“

Во 1973 година од англискиот The Sun е објавен текст како „туристички водич“. Во него се спомнуваат и југословенките.

Февруари 1973 година: И покрај тоа што зимата е при крај, англискиот весник „The Sun“ објави „водич за патувања“ за да им служи на момчињата додека тргнуваат на летна инвазија на сончевите плажи во Европа и да стекнат подобар секс ...


Југославија

Турист во Југославија не мора да се плаши дали ќе биде осамен. Ако некој сака Југословенки, тие никогаш нема да кажат не. Многу често девојките ќе тргнат во авантура со постар странец кој има широки раце.

Во Белград, ќе можете да купите секси списанија, југословенски или странски, на сите трафики за весници.

Девојките во Југославија воопшто не се плашат од ефектите на љубовта. Абортусот е дозволен.

Девојките имаат поголема веројатност данаправат абортус отколку да земаат апчиња за контрацепција на дневна основа.

Оценка: 9


Швајцарија

Турист кој сака да заведе девојка од Швајцарија, ќе мора да работи напорно. Таа е резервирана како британски батлер. Ретко ќе го направи првиот чекор самостојно.

На последните избори, каде жените за прв пат имаа право на глас, резултатите останаа исти - жените гласаа исто како и нивните партнери.

Оценка: 1

САД

Земјата со неограничени можности на своите граѓани им наметнува неверојатни ограничувања кога станува збор за секс.

Во земја каде што профитот на индустријата за порно-филмови е 400 милиони долари годишно, а магазините за секс уште 100, сексуалната нервоза постојано се зголемува.

И покрај фактот дека 82 проценти од Американците се против предбрачните односи, 60% од мажите и 40% од жените не се без предвремени искуства.

Во големите градови, како Њујорк, Сан Франциско и Лос Анџелес, туристот може најдобро да помине во „ клубовите на неоженетите“, каде се среќаваат осамени девојки.

Оценка: 6


Австрија

Во Австрија, водаат љубов многу - но тајно.

Околу 38 проценти од 16-годишните девојчиња не се невини. Но, жената од Австрија не сака директно да пристапува.

Туристот мора да и се додворува неколку дена и да мисли на кој посебен начин да ја освои.

Можеби ќе му помогне ако ја одведе на гала вечера, или на романтична прошетка.

Оценка: 6


Шведска

Секоја година, илјадници туристи брзаат кон темпераментните Швеѓани. Сепак, повеќето брзо се разочараат.

Швеѓанките, според анкетата на едно женско списание, го игнорира странецот и ќе му даде приоритет на нејзините соранодници во секое време.

Просечната Швеѓанка ги стекнува своите први љубовни искуства на 17-годишна возраст. Но, пред да одлучи да влезе во интимни односи, многу размислува за сè, затоа што повеќе од половина од девојчињата за прв пат ќе одат во кревет со еден млад маж само доколку се во врска повеќе од половина година.

Корисно е да се знае дека 56 проценти од шведските девојки сакаат да ја преземат иницијативата во свои раце.

Оценка: 4


Франција

Не одете во Париз за да доживеете љубов. Не вреди. Да се ​​најде девојка што одговара на сликата на француска девојка не е лесно.

Французинките сака да игра со оган, но тешко е да се запали.

Турист кој бара љубов во Франција мора да има или доволно пари или многу време. Французинката секогаш внимава дали авантурата се исплати.

Покрај тоа, во Франција, сè уште е важно да останете девица до брак. Околу 32 проценти од Французите веруваат дека на една девојка не и требаат љубовни искуства пред брак. Но, затоа 82 проценти од Французите сметаат дека тоа не важи за мажите.

Оценка: 4


Мароко

Како ќе идентификувате девојка која сака да флертува во Мароко? Едноставно: побарајте девојка која оди сама и без жар.

Девојчето што го сретнувате на улиците на Казабланка покриено е многу убаво или многу грдо, или има љубоморен сопруг.

Не грешете во размислувањето дека топлото медитеранско сонце и егзотиката на Истокот ги палат страстите.

Мароко во никој случај не е рај за туристите кои бараат љубов. Обичен Мароканец не сака никој да ја види со странец, бидејќи таа ќе биде јавно презирана, па дури и силно осудена.

Најдобро ќе поминете во Мароко со вашите туристички пријатели.

Оценка: 0


Холандија

Младата Холанѓанка е практична и смирена. Не сака многу да експериментира со секс.

Нејзиниот идеал е топло гнездо каде што може мирно да одгледува најмалку две деца.

И покрај ова, ќе најдете многу млади холандски жени кои се сексуално активни пред бракот.

Тука девојка никогаш не му верува на турист. Еден странец веројатно ќе успее ако докаже дека има поголема доверба од неговиот холандски ривал.

Оценка: 5

Шпанија

Туристичкиот бум на Шпанија доведе до многу промени. На плажите на одморалиштето девојките носат бикини, а во книжарниците на Мадрид и Барселона ќе најдете сериозни книги за сексуално образование.

Сепак, традицијата не е лесно да се пробие. Шпанија е земја на галење. Дозволено е сè освен крајот.

Дури и кога една млада девојка во Шпанија излегува со својот вереник,нему никогаш нема да му пречи да однесе девица пред олтарот.

Турист кој не размислува да стапи во брак, нема да оди подалеку од држење рака и страсно да се бакнува.

Оценка: 1


Грција

Во последниве години, грчката жена го смени ставот кон љубовта и сексот.

Таа знае како да избегне несакана бременост и околу 70 проценти од девојчињата, кои живеат во градот, користат апчиња.

Има сè повеќе девојки кои не обрнуваат внимание на конзервативниот став на мажите и не стануваат невини во брак.

Атина е лидер меѓу градовите. Некои атински хирурзи се специјализирани во химен пластична хирургија.

Оценка: 7


Италија

Италијанците се познати по двојниот морал. За маж сè - за жена ништо.

Секој маж во Италија сè уште верува дека има два вида на жени - пристојни, кои е за брак, и слободни, само за забава.

Само жена која му дава повеќе слатки бебиња може да биде сигурна дека ќе ја почитува.

Една девојка во Италија многу добро ја познава нејзината пазарна цена. Девственоста е единствената гаранција за брак.

Оценка: 2


Германија

Ако некој исе допадне на една млада Германија, не само што ќе му се предаде целосно, туку и потоа ќе му подготви оброк.

Сепак, бидете внимателни и не земајте сè здраво за готово. Искрен изглед на девојчето и подготвена насмевка не мора да значи повик за секс.

И во малите германски градови прават „хамбургери“ и сè уште внимателно ги следат своите ќерки.

Во поголемите градови, особено за време на карневалот - шансите за успех се многу подобри.

Оценка: 6


Англија

Турист кој доаѓа во Англија има многу добри шанси ако покаже барем некаков шарм.

Англичанката брзо може да ја освоитенејзините сонародници не секогаш им посветуваат доволно внимание.

Сексуалната револуција, која започна да го потресе викторијанскиот морал пред десетина години, најмногу се чувствува во Лондон и кај луѓето под 30 години.

Илјадници елегантно облечени девојки можат да се видат на улиците на Лондон, се собираат во големиот град во потрага по авантура.

Најдобрите места за пронаоѓање на англичамки се кафулињата и рестораните, дискотеки и клубови во боемските метрополитенски области - Челзи и Кенсингтон.

Оценка: 4