Будење на сите сетила со парфемот на Долче и Габана: Незаменливиот Velvet Mughetto

Ако сакате да мирисате машки, силно и привлечно, тогаш ова е парфемот за вас ...

Velvet Mughetto е дел од ексклузивната колекција на парфеми Dolce & Gabbana Velvet. Парфемот е инспириран од будењето на пролетта и сицилијанската природа. Замислете ги првите зраци на сонцето на пупки од бели цвеќиња во градините на Сицилија и ќе добиете визија за сликата што се крие зад овој мирис.

Креатор на овој раскошен и свеж мирис е Сидони Лансер, кој создаде состав на миризливи ароми со свежи ноти на италијански бергамот, овошни ароми на црна рибизла и зачинета розова пиперка.


Шишето е во светло зелена боја. Овој парфем ќе биде достапен во шише од 50 ml.