Цела Грција се врти по убавата баба Деми Мур: Изгледа како авион во фустан, но кога ќе се соблече во бикини, сите остануваат без зборови (ФОТО)

И оваа година Деми Мур го избра грчкиот остров Миконос каде пристигна за роденденот на нејзината пријателка Вероника Пастра

Холивудската ѕвезда Деми Мур е фотографирана на ноќно излегување на островот Миконос. Во танцова екстаза таа убаво се забавуваше во големо друштво, боса и во впечатлив светло зелен фустан со кој ја истакна својата витка линија.

View this post on Instagram

A post shared by Greek Reporter (@greekreporter)


Грција е омилена дестинација на Деми, а таа е добредојден гостин таму, а овој пат е тука да го прослави роденденот на својата пријателка Вероника Пастра со своето друштво.

И додека ноќите ги минува танцувајќи во ноќни клубови и уживајќи во грчките специјалитети, преку ден ужива во сончање и пливање или пловење на луксузна јахта.

И покрај тоа што има 60 години, Деми и понатаму изгледа одлично. Дека е посветена на редовните тренинзи, благодарение на кои останува во топ форма, беше видливо и во зеленото бикини.

View this post on Instagram

A post shared by (@gawbycom)


Без шминка, Деми само во бикини се прошета низ луксузната јахта, а потоа освежување бараше скокајќи во морето.

Извор: stil.kurir.rs