Цела плажа парализирана поради сестрата на славниот фудбалер: Кога ќе ги видите фотографиите, сѐ ќе ви биде јасно (ФОТО)

Сестрата на познатиот фудбалер Нејмар, Рафаела Сантос, привлекува внимание каде и да се појави...

Овој пат папараците ја снимија на плажа каде ужива во сончевиот ден со своите пријатели.

Рафаела носи црно-бел костим за капење, а не беше возможно да не се забележат нејзините раскошни облини за кои многумина тврдат дека се вештачки и дека Рафаела направила бројни зафати на нејзиното тело.

Рафаела сака да ги уредува своите фотографии на Инстаграм, па тие значително се разликуваат од оние на кои е фатена неподготвена, а нејзините тетоважи по целото тело ги привлекуваат погледите на многумина.

Рафаела инаку е голем поддржувач на својот брат и страсна обожавателка, а колку што знае дека ужива во навивањето, говори и тоа што еднаш го измести рамото додека го славеше неговиот гол. Братот и сестрата се многу блиски, заедно пораснаа во скромен дом во Сао Паоло и често споделуваат заеднички фотографии на социјалните мрежи, а таа често го придружува и на патувања.

Рафаела на Инстаграм ја следат шест милиони луѓе, а нејзиниот постар брат неверојатни 221 милион. Блискоста ја покажале и со тетоважите кои си ги посветиле, таа му ги истетовирала очите на левата рака, додека тој нејзиното лице на раката.


Во моментов и двајцата уживаат во својот сингл живот, откако Нејмар ја прекина врската со Бруна Бјанкарди, со која беше во врска нешто повеќе од една година. Рафаела е слободна по раскинувањето со фубалерот Лукас Лима, а иако се шпекулираше дека се смириле, тие тоа не го потврдија. Пред тоа, Рафаела го љубеше блискиот пријател на нејзиниот брат, Габигол, кој некогаш го нарекуваа новиот Нејмар.

Фото: Инстаграм
Извор: Кurir.rs