Чурлинов за ФАКТОР: Потпишав договор на четири години, јас сум нов играч на Барнли

Дарко Чурлинов денес официјално стана играч на Барнли, потпиша договор на четири години, потврди македонскиот репрезентативец за фактор.мк

По деталните прегледи, кои трае вкупно 10 часа, поделени во две сесии, македонскиот репрезентативец официјално потпиша договор со Барнли.

Штутгарт ќе заработи околу 5 милиони евра со бонуси, а македонскиот репрезентативец, Чурлинов кој беше голема желба тренерот на Барнли, Компани, ќе има нов предизвик во Англија.

По Ханза Рошток, Магдебург, Келн, Штутгарт и Шалке, за Чурлинов ова прв предизвик надвор од Германија.