Чувство на чистота, со допир на спортска елеганција: Lacoste L 12.12 Blanc Pure White

Lacoste L 12.12 Blanc Pure White For Men EDT има чист, спортски и елегантен мирис кој совршено се вклопува со класичниот маж кој зрачи со едноставност. 

Оваа тоалетна вода содржи освежителни горни ноти на, меѓу другото, кисел грејпфрут, ориентален кардамон и рузмарин. Срцето на овој мирис се состои од ноти на мексиканска роза и опоен иланг-иланг кои му даваат на овој мирис примамлив и сензуален допир и последователно завршува на база на ноти на заводлива црна кожа, велур и топло дрво. 

Интензивен, свеж и неодолив мирис кој дава вкусно чувство на чистота, а може да се носи во секоја пригода.