,

Цврсто машки на неделата на мода во Милано

Најновото издание на машката модна недела во Милано претстави неколку возбудливи трендови и стилови за мажи во последните неколку дена. Откриваме некои од најважните моменти досега ...

Емпорио Армани

Ова беше омаж за г-дин Армани на ДНК- та на брендот, но со спортски пресврт, привлечен кон модерно освестениот човек кој е активен. Нови детали беа додадени во утврдените дизајни за да се даде спортска предност. Палетата на бои се движеше од меки сиви до оникс и бела боја со допир на црвена боја, додека сребрените елементи создадоа спортско чувство на ткаенини и целосен црн изглед.

Долче Габана

Долче и Габана го насловија своето шоу „Мајстори на уметноста“. Колекцијата есен / зима ги слави традиционалните занаети и скапоцените вештини за дизајнирање, пренесени низ генерациите. Дебела трикотажа, твид и многу други класични материјали создадоа силен зимски изглед, додека дополнителни џебови ја понудија функционалноста што ја бара денешниот човек. Колекцијата донесе стилски класи и методи во иднина со ажуриран пресврт за денешната млада генерација.

Етро

Етро претстави колекција која изгледаше како наследството и минатото. Преголеми кардигани, конструирани раменици, „цевка“ панталони, и секако класичниот принт Етро, кој ја одведе публиката во седумдесеттите години.

Прада

Шарената колекција беше пресврт на традицијата, комбинирајќи ги традиционалните материјали со технолошки иновативни влакна и ткаенини што се рециклираат. Светли бои беа обележани со стилизирана графика.

Џорџо Армани

Армани имапе уште една колекција за елеганција и софистицираност на модерниот човек со презентацијата за машка облека Есен / Зима 2020. Армани се држеше до шик кодовите на линијата, но ги ажурираше за да бидат релевантни за современиот човек со употреба на лесни ткаенини, чисти парчиња и разноврсност. Сè беше пресметано во својата суштина, правејќи ја облеката лесна за носење, чиста и едноставно елегантна.