Дадилката ја злоупотребувала, момчето ја силувало со шест другари, се разведуваше 6 пати: Тажниот живот на Памела Андерсон

Ѕвездата на познатата серија „Чувари на плажата“ Памела Андерсон беше симбол на убавината, женственоста и сексипилноста во деведесеттите. А нејзиниот бурен љубовен живот ги наполни медиумските колумни

Канадско-американската актерка Памела Андерсон (55) се прослави со улогата на Си Џеј Паркер во серијата „Чувари на плажата“ и со право го носи епитетот на најпозната актерка од 90-тите и секс симбол.

Една од омилените холивудски русокоси отсекогаш ја истакнувала својата бујна биста и совршената фигура, а на јавноста и стана позната кога се соблече гола за познатиот машки магазин „Плејбој“ во 1989 година.

После тоа, Памела често се појавуваше на насловната страница на овој магазин, поради што го собори рекордот на магазинот како најприсутна ѕвезда на насловната страница.

Памела Андерсон ѝ стана позната на пошироката јавност во 1991 година, кога ја играше улогата на Лиза во првите две сезони од наградуваната телевизиска серија на ABC „Home Improvement“.

Средно училиште завршила во Комокс, Британска Колумбија. За време на средното училиште играла одбојка и дипломирала во 1985 година.

3 години подоцна, таа се преселила во Ванкувер, каде што почнала да работи како фитнес инструкторка.

Во 1989 година, на фудбалски натпревар одржан на стадионот БЦ Плејс во Ванкувер, Памела беше фатена на камера како носи маица со логото на познатата пиварница Лабат. Набргу потоа, производителот на пиво ја ангажирал како промотер и модел за нивните реклами. Инспириран од тој настан, нејзиното тогашно момче Ден Иличиќ направил постер со нејзиниот лик и ја нарече Blue Zone Girl.

Откако во 1989 година за прв пат позираше за Плејбој, таа се пресели во Лос Анџелес за да се занимава со манекенска кариера.

Магазинот повторно ја избра за модел во изданието во февруари 1990 година. После тоа, Памела стави силиконски импланти во градите, а во следните две децении се занимаваше со модел на Playboy.

Покрај тоа што го собори рекордот на ова списание, како жена која најмногу се појавуваше на насловната страница на неговите месечни изданија, Памела учествуваше и во создавањето на неколку специјални изданија. Таа доби бројни ангажмани - на полето на актерството, манекенството, снимањето спотови...

Памела Андерсон на почетокот на годината се разведе од својот телохранител Ден Хирст, кој ѝ беше седми сопруг по ред.

Најбурната врска ја имаше со својот прв сопруг, тапанарот на групата „Motley Crue“, Томи Ли. Тие се венчаа во 1995 година по само 4 дена запознавање. Церемонијата се одржа на плажа, а Памела беше во бикини. 

Памела и Томи Ли имаат два сина: Брендон Томас, роден на 5 јуни 1996 година и Дилан Џегер, роден на 29 декември 1997 година. Истата година Памела објави дека имала спонтан абортус и 17 дена подоцна поднела барање за развод од музичарот.

Таа во 2007 година се сврши со познатиот покерист Рик Саломон, а венчавката се одржа во Лас Вегас.

Само неколку месеци подоцна, парот се раздели за да се смири во 2013 година. Сепак, Андерсон повторно поднесе барање за развод во февруари 2015 година.

Во 2017 година се забавуваше со францускиот фудбалер Адил Рами, а нивната врска заврши многу лошо, во јуни 2019 година. Потоа во објава на Инстаграм го обвини дека „живее двоен живот“.

Со бракот со Џон Питерс го собори сопствениот рекорд, бидејќи беа во брак само 12 дена, а се венчаа на тајна церемонија во Малибу во јануари минатата година.

Актерката пред неколку години јавно откри дека како дете била жртва на сексуална злоупотреба. Имено, како што откри, нејзината дадилка сексуално ја нападнала од шест до десет години, а на шок на сите, нејзиниот пекол не завршил тука.

После тоа, Памела изјави дека на 12-годишна возраст ја силувал 25-годишен маж, а додала дека циклусот на злоупотреба продолжил и кога имала 14 години, кога била силувана од нејзиното момче заедно со 6 пријатели.

- Моето момче тогаш мислеше дека би било интересно да ме силува со шест пријатели. Не сакав да живеам, сакав да исчезнам од лицето на земјата – изјавила актерката.

Во интервју за „US Weekly“ Памела призна дека токму фотосесијата за „Playboy“ ѝ го спасила животот откако преживеала сексуална злоупотреба на дадилка, по што нејзините искуства со мажи биле многу непријатни.


Фото: Профимедиа

Видео: Youtube