Дали е ова најлудиот навивач на Новак? Направи фризура со ликот на Ѓоковиќ! (ФОТО, ВИДЕО)

На еден многу оригинален начин, едно момче ја изрази својата наклонетост кон Новак okоковиќ.

Првиот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, има милиони фанови ширум светот, кои го поддржуваат и го следат на турнири, додека можеше да се присуствува на натпревари.

Сепак, еден обожавател покажа дека тој е единствен и уникатен во светот.

Младиот човек дошол на идеја да му предложи на својот фризер да му направи фризура на главата со ликот на Новак Ѓоковиќ.


Многу оригинално, нели?


Фото: Твитер и Инстаграм/Novak Djokovic

Можеби ќе ве интересира: 

Се храни со цветови за здраво тело: Ѓоковиќ ви ги препорачува токму овие