Дали е ова најзгодната одбојкарка на планетата?

Винифер Фернандез е одбојкарка кој игра за Доминиканската Република. Иако е талентирана и одлична одбојкарка, таа не привлече толку големо внимание во медиумите поради нејзиниот спортски талент. Станува збор за нејзината неверојатна убавина и нејзиното совршено извајано тело што ги тера мажите ширум светот да се „шекнат“ пред нивните телевизори.

За неа се вели дека е најзгодната одбојкарка во светот. Иако има многу убавини во овој спорт, признаваме дека Винифер е вистинска реткост кога станува збор за ваков вид убавина на теренот.

Таа стана вистинска сензација на Инстаграм и на оваа социјална мрежа Винифер поставува голем број на нејзини фотографии, а ние ќе споделиме во галеријата неколку.

Погледнете го и видеото каде ќе ја видите Винифер во акција.