Дали го достигна врвот: iPhone 11, во чест на Стив Џобс, Мухамед Али и Фрејзер

Во последните неколку години, рускиот бренд Caviar ја заработи својата репутација за создавање на некои од најинтересните и екстравагантни модели на iPhone во светот, украсени со буквално секој материјал на нашата планета ...

Сепак, нивната последна понуда не е само уникатна, таа исто така заслужува и обележје на колекционерски предмет. Новата Супериор колекција на прилагодени паметни телефони iPhone 11 Caviar ги слави најголемите светски легенди, вклучувајќи го и ко-основачот на марката Apple, Стив обс. IPhone 11 Pro Superior Jobs е „почит кон бесмртниот генијалец“ и е дизајниран во стилот на оригиналниот модел. Втиснатото лого на „Епл“ во центарот на содржи вистинско парче иконската црна ролка, додека во долниот дел има плакета врежана со автограм  од Џобс. Цената на изданието „Џобс“ се движи од 6.290 долари за стандардниот модел од 64 GB, а достигнува до 7.460 долари за верзијата 512 GB Max. Оваа верзија е ограничена на само девет копии.

IPhone 11 Pro Superior Ali & Frazier, како што подразбира името, е омаж за двајца од најиконичните боксери во тешка категорија на сите времиња и епските средби кои ја обележаа историјата на овој спорт. Задниот дел на телефонот содржи парче црвена ткаенина од шорцевите на Али, како и сино парче од Фрејзер, заедно со појас за 24-каратно злато. Ограничено на само три примероци, изданието Али и Фразиер ќе ве чини помеѓу 11.990 и 13.160 долари.

За љубителите на музиката, Caviar го создаде iPhone 11 Pro Superior The Beatles кој го слави легендарниот британски бренд. Овој модел доби парчиња костуми што ги носеа членовите на групата. Се произведува само еден таков модел, а неговата цена ќе биде 11.210 долари за iPhone 11 Pro од 64 GB, или 12.380 долари за iPhone 11 Pro Max 512 GB.