Дали сте за меури во џунгла: Уживање во дивината на сосема друг начин

Jungle Bubble by Anantara е сосема различен повик за дивината...

Во време кога целиот свет се опоравува од веста дека милиони животни се убиени од пожари во Австралија, одморот во пустината може да биде еден вид утеха. Anantara Golden Triangle Elephant & Resort во Тајланд создаде совршен пакет за оваа намена и е уникатно и досега невидено искуство. Овој имот им дава можност на своите гости да ја поминат ноќта гледајќи слонови во нивното природно живеалиште.

Гостите ќе бидат безбедни во прозирните меури, каде ќе кампуваат и ќе ги набудуваат слоновите. Секако гледањето во чисто ѕвездено небо додека спие целиот свет ќе биде идеален бонус. Овој имот се наоѓа на 160 хектари древна џунгла во северниот дел на земјата, на врвот на надморска височина што им дава можност да набудуваат два реки - Меконг и Руак, како и три земји - Тајланд, Лаос и Мјанмар.

Транспарентните куполи се изработени од полиестерска ткаенина користејќи ексклузивна технологија „Преконтинуер“ Серж Ферари. Тие се климатизирани и нудат 22 квадратни метри простор, со спална и дневна соба, со непрѕирна туш кабина...

Покрај сето ова, достапни се и хотелски погодности како бадеми и традиционални апетисани, бели постелнини и перници со пердуви, заедно со други луксузни нешта.

Пакетот ќе ве чини околу 600 американски долари за една ноќ, и вклучува полна корпа со јадење за вечера, мини-бар, услуга за јадење во собата и сè што ви треба за да направите чај или кафе