ДРЕВЕН ХОРОСКОП: Ги открива вашите тајни и судбина до најситни детали

Овој хороскоп ќе ги опише вашите карактеристики точно и во најмали детали. Не верувате? Прочитајте!

Ова не е како секој друг вообичаен хороскоп, различен е од сè што сте прочитале порано.

Поделен е според месеците во годината.

Јануари

Камен: Гранит

Куче: Сибирски Хаски

Цвет: каранфилче

Мирис: Топли меки крпи

Ако сте родени во јануари, вие сте топла, грижлива личност која со задоволство би ја соблекла маицата за да им ја дадете на оние што имаат потреба.

Бидејќи сте родени во првиот месец, вие сте природен водач. Луѓето секогаш се потпираат на вас во моменти на хаос и катастрофа; вие сте остров во бура.

Вие сте внимателни, деталени и снаодливи. Ја цените искреноста и љубезноста. Претпочитате удобност отколку отменост. Сакате да сакате и вие сте најсреќни кога учите нешто ново.

Поминавтетежок период, но убав период е пред вас. Проблемите со парите ќе бидат решени наскоро.

Научете нешто од овој тежок период и потоа оставете го зад вас. Опуштете се и навистина уживајте во ново поглавје од вашиот живот.

Февруари

Камен: Аметист

Куче: Кокер Шпаниел

Цвет: Ирис

Мирис: Топло чоколадо со цимет

Ако сте родени во февруари, вие сте забавни, грижливи и цврсто стоите на земја. Сакате да се смеете, ширете радост и секогаш го наоѓате најдоброто кај луѓето.

Вие ја цените лојалноста и посветеноста и затоа се трудите никогаш да не разочарате другите луѓе; кога ветувате, исто така се трудите тоа да го исполните .Секогаш давате 100%, без оглед на тоа дали задачата е голема или мала.

Поради ова, луѓето веруваат во вас. Вие сте убезни, почитувани и давате љубов. Уживате во дружење со луѓе, но сакате да поминувате време со себе. Цените чистотата и ред.

Доаѓа ново искуство, искуство кое ќе ви донесе позитивен предизвик и ќе ве натера повторно да размислите за вашиот животен стил досега. Ќе го откриете вашиот скриен и прилично неочекуван талент и многу ќе уживате на ваше изненадување. Никогаш не е доцна да растете и да се менувате. Прифатете го тоа

Март

Камен: Аквамарин

Куче: Бостон териер

Цвет: Нарцис

Мирис: Сладолед со чоколадо и нане

Ако сте родени во март, вие сте страсна, креативна личност со чувство за драма. Вие сте храбри и пукате со животот.

Уживате во нови и возбудливи работи - без разлика дали тоа е храна, место или нешто забавно. Го следитесвоет срце и секогаш размислувате што ќе кажете.

Може да бидете многу заштитнички кога станува збор за вашиот личен живот, но кога ќе се отворите пред некого, навистина процветувате.

Уживате да бидете на отворено, лесно да се поврзете со природата и светот околу вас. Вие сте горди на себе си и својата работа и сте одлични да работите повеќе работи одеднаш.

Постојат големи шанси да се борите против нешто многу различно - нешто што не сте го споделиле со никого - но време е да се откажете од тоа. Отворете се-споделете го ова со некого. Тие ќе го имаат одговорот што го барате. Не можете секогаш да направите сè сами.

Април

Камен: Дијамант

Куче: германски џуџести шпиц

Цвет: бела рада

Мирис: розова лимонада

Ако сте дете на април, вие сте оптимист, духовита личност, човек со златно срце. Сакате дарување на подароци и планирање на изненадување за луѓето што ги сакате, а ништо не ве прави посреќни отколку да ги гледате другите среќни. Ја кревате атмосферата каде и да се појавите и секогаш оставате впечаток пред да заминете.

Вие го цените напорот и моралот и можете да бидете прилично страствени кога верувате во нешто. Вие сте некој на кој луѓето можат да се потпираат. Вие сте весели и љубезни и секогаш ги ставатедругите луѓе на прво место.

Можеби се чувствувате како постојано да ве следи неуспех - но тоа ќе се промени. Можеби сè уште не знаете, но неодамна сте се запознале со некој кој ќе отвори прозорец на можности во вашиот живот - но зависи од вас дали ќе го прифатите тоа! Не двоумете се.

Мај

Камен: Смарагд

Куче: Border Collie

Цвет: Ѓурѓевче

Мирис: Домашен пудинг од банана

Ако сте родени во мај, вие сте скромна личност која секогаш ги става другите на прво место. Вие сте храбри и смели, оставате прилично добар впечаток каде и да се појавите. Никој никогаш не знае што ќе излезе следно од вашата уста! Кога мислите за некој или нешто ве преовладува, можете да бидете малку тврдоглави - но тоа е само дел од вашиот шарм.

Вие сте љубезни и дарежливи, ќе дадете се од себе за да му помогнете на некој на кој му е потребна помош. Сакате да се смеете и да се забавувате. Вие сте силни, паметни. Секогаш се борите со тешки битки, но тоа ќе се промени. Слушајте го срцето и советите на вашите најблиски и вашата среќа ќе се промени пред да трепнете. Животот ви зададе некои тешки удари, но на крајот сето тоа е за ваше добро. Научете нешто од тоа и оставете го минатото. Вие сте предодредени за големи работи.

Јуни

Камен: Александрит

Куче: Мопс

Цвет: роза

Мирис: чизкејк со јагода

Ако сте родени во јуни, вие сте жива, страсна душа која никогаш не прифаќа „не“ како одговор. Кога знаете што сакате. Вашиот шарм, интелигенција и бестрашност секогаш победуваат. Вие сте комплетна личност со многу различни интереси, затоа знаете многу интересни факти.

Вие сте шармантни, љубезни, забавни и интелигентни. Вие сте лојален пријател и вистински работник.

Веројатно сте се соочиле со некои лични проблеми во последно време. Решенијата доаѓаат. Не губете вераба. Вие водевте во тешката битка, но наскоро сè ќе биде се како што треба. Чекор по чекор и сè ќе биде добро.

Јули

Камен: Рубин

Куче: Златен ретривер

Цвет: лотус

Мирис: креми за сончање

Ако сте родени во јули, вие сте забавна, пријатна, љубовна и привлечна личност. Навистина уживате да го истражувате светот околу вас и да пробате сè што можете. Природно сте љубопитни души, затоа секогаш поставувате прашања и се обидувате сами да ги сфатите работите. Вие сте горди на вашата работа и секогаш давате сè од себе.

Вие сте гостопримливи и дарежливи, а луѓето се чувствуваат пријатно околу вас. Лесно е да се дружите, но навистина верувате само во избраните. Уживате во предизвици и никогаш не се откажувате. Вие сте брилијантни, сочувствителни и креативни.

Не секој ќе биде подготвен за промена која следува во вашиот живот, но најдобро ќе биде вие да ја прифатите. Промената може да биде страшна, но кога ќе ја прифатите, сè ќе цвета. Ова е возбудливо време во вашиот живот.

Август

Камен: Перидот

Куче: Пит Бул

Цвет: Гладиола

Мирис: Печени бели колачиња со слез

Родени сте во август? Вие сте храбри, силни и весели. Вие сте самоуверена личност која секогаш го има вистинскиот одговор. Во кругот на вашите пријатели, секој знае дека може да се потпре на вас. Вие сте доверлив советник и всушност лидер. Вие сте мирни под притисок и понекогаш многу избрзани.

Мразите одложувања и секогаш ги следите правилата - но тоа не значи дека не може да се забавувате! Сакатеживот во природа, особено животни и имате многу меко срце. Сакате да дадете љубов.

Иако можеби овој период ви е тешко, време е да му го дадете кормилото на некој друг. Не можете сами да направите сè. Одвојте време да се фокусирате на себе и на она што ви треба најмногу во животот.

Септември

Камен: Сафир

Куче: Велшка раса

Цвет: Астер

Мирис: колачиња од ѓумбир

Ако сте родени во септември, имате многу традиционален дух. Уживате во едноставните работи во животот. Се движите бавно, дишете низ светот околу вас, ценејќи го вашето време. Другите можеби не го разбираат темпото, но не можат. Вие сте класична душа која ги цени добрите манири, гостопримството и домашните седенки.

Вие не се грижите за технологијата; претпочитате да поминувате време во градината или да се восхитувате на антиквитети. Вие сте љубезни и слатки, луѓето се навлекуваат кон вашиот класичен шарм.

Наскоро ќе бидете благословени со голема промена. Нешто ви се случило во последно време, бидете сигурни дека вашите желби ќе се остварат наскоро. Продолжете како порано, благослов ќе ве најде. Можеби не е сегашно и може да не биде во форма како што очекувавте, но вие сте ставени на тест. Прифатете го тоа.

Октомври

Камен: розов кварц

Куче: Бернеско планинско куче

Цвет: невен

Мирис: печено јаболко

Ако сте родени во октомври, тогаш сте креативна, ентузијастична личност и се гордеете на сè што правите. Вие сте тип на личност која никогаш не остава ниту еден камен да не биде превртен, вие сте многу горди на вашата работа. Вие правите сè со своето срце и подготвени сте да направите се што е потребно за да ја завршите работата.

Цените историјата и сакате да научите нови работи. Под вашиот тврд карактер, вие сте меки, љубезни и чувствителни. Уживате во пофините работи во животот. Вие сте шармантни и страсни, а луѓето природно ве привлекуваат.

Често пати чувствувате малку недоразбирање, но не грижете се. Многу наскоро, ќе се најдете на вистинскиот пат со вистинските луѓе, и сè ќе и дојде на свое место. Конечно ќе можете да се изразите на начинот на кој секогаш сте сонувале.

Ноември

Камен: Топаз

Куче: Далматинец

Цвет: хризантема

Мирис: Свежо печен леб

Ако сте родени во ноември, вие сте силни, еластични но тврдоглави. Зад вашите цврсти sидови се наоѓа златото срце. Понекогаш е тешко за вас да се изразите, но затоа што имате тенденција да ги чувствувате сите одеднаш.

Вие сте чувствителни и грижливи, ви се допаѓа да се смеете. Вие сте многу шармантни и храбри, затоа секогаш правете одлична сензација каде и да се појавите. Ништо не ве расположува кога треба да ги засукате ракавите и да ја завршите работата.

Понекогаш се борите со минатото, но веднаш штом ќе го пуштите, животот ќе се промени на начин на кој никогаш не би можеле да си замислите. Наскоро ќе бидете многу ослободени и ќе го постигнете она за што копнеете.

Декември

Камен: Син циркон

Куче: Collie

Цвет: Божиќна ѕвезда

Мирис: Кафе со амарет

Да се родите во декември значи дека сте весела, духовита личност која ужива топлина, удобност и живост.

Сакате ред и организација, и потребни се и двете работи да ги завршите перфекто нештата. Дејствувате гордо, мирно и ладно однадвор, но многу емоции лебдат во вас. Сакате да создавате, а вие сте најсреќни кога сте во опуштена атмосфера.

Имате група внимателно избрани пријатели со вас и вие сте многу заштитнички настроени кон вашиот личен живот. Вие сте традиционални, скромни и вредни.

Наскоро ќе доживеете будење. Вашиот живот ќе се движи во насока што никогаш не сте ја замислиле. Можеби ќе ви биде тешко во почетокот, но прифатете ја оваа промена. Може да поднесете повеќе отколку што сметате дека е можно.