Џејсон Момоа е секогаш во розово: Јас сум сигурен во мојата мажественост

Џејсон Момоа често го гледаме во облека со розова боја. И што е најважно, му стои одлично. Актерот изненадува во последно време со својот стил на облекување, а професионално е ангажиран на неколку проекти. Во интервју за магазинот Ин стајл тој има што да каже:

Зошто розова боја?

„Розовата е само убава боја“, вели тој. „И јас сум прилично сигурен во својата мажественост. Не ми е воошто гајле што мислат другите “.

За борбата да ги плати сметките по првата сезона на „Игра на тронови“: 

„Мислам, гладувавме по„ Игра на тронови “, вели тој. „Не можев да работам. Многу е предизвик кога имате бебиња и сте целосно сте во долгови “.

За неговиот немирен дух:

 „Јас се будам. За мене да се опуштам и да седам мирен е невозможно“. На подлабоко ниво, Момоа истражува што значело за него да расте без татко дома и како тоа влијае на неговата врска со неговиот 12-годишен син. „Не знаев што е потребно за да се биде татко“, вели тој. „И не сакам само да му кажам на мојот син:‘ Затоа што реков така. ’Јас навистина сакам да се поврзам и сакам тој да биде ранлив, но храбар и отворен“.

Фото: Ин стајл