Еден од најмоќните машки парфеми: Thierry Mugler A*Men EDT

Овој парфем е толку специфичен и доминанантен што никако не може да се игнорира. 

Thierry Mugler A*Men EDT е мирис за оние кои сакаат да се истакнат и кои не сакаат да бидат дел од мнозинството. Се препорачува за постудено време.  Односно токму за овој преоден период. Велат дека маж намирисан со овој парфем буквално секаде и на секое место е запазен.


Сето ова е поради коријандер, лаванда, зелени ноти, нане, бергамот, мед, пачули, јасмин, млеко, карамела, крин на долината, кедар, сандалово дрво, грав тонка, килибар, пачули, мошус, бензоин, ванила, кафе...