Експлодира во секој момент: Супер парфемот Spicebomb

Првото нешто што ќе забележите кога ќе видите нов машки парфем  Spicebomb е колку добро им одговара на самостојни и храбри мажи...

Овој парфем со мошус, сензуален, со скоро експлозивен микс на мириси е всушност хибрид на два сосема спротивни парфеми што ги создадоа дизајнерите Виктор и Ролф. Главната причина зад машкоста на овој неверојатен парфем е комбинацијата на ароми, со главни ноти на розова пиперка, елемија, бергамот и грејпфрут, средни ноти на цимет, чиа и шафран, како и основни ноти на кожата и тутунот .

Доколку ве интересира парфем кој навистина мириса фантастично и луксузно, или едноставно шише со убав изглед, ова е тоа-прекрасно шише во форма на граната- бомба, кое е подготвено да експлодира во секој момент.