Елеганција и на најжешкото: Најдобро облечените мажи за ова лето

Задолжително заследете ги нивните профили на Инстаграм, бидејќи овие мажи можат да ве научат многу за облекување ...

Мажите дефинитивно оставија впечаток во 2019 година. Бројни филмски премиери, музика и спортски случувања, како и разни настани, им овозможија на мажите да ги засенат сите жени  и да покажат дека и тие знаат да доминираат на црвениот тепих.

Голем дел од актерските екипи оставија голем впечаток кај фановите, но само неколкумина се истакнаа како најдобро облечени мажи. Ова лето, овие мажи покажаа дека знаат да се облекуваат елегантно, дури и кога температурите надминуваат 40 степени. Нивните профили на Инстаграм „гореа“ со причина, бидејќи сите сакаа да добијат некој совети или идеја од нив, кога станува збор за облекување.

Ви ги претставуваме најдобро облечените и најтрофејните момци за ова лето, чии стилови ќе ви помогнат да ја пронајдете совршената модна летна комбинација.

1. Дејвид Бекам

2. Бред Пит

3. Џејк Џиленхал

4. Леонардо ДиКаприо

5. Махершала Али


6. Мајкл Бакарди Џордан

7. Мајлс Телер

8. Пирс Броснан

9. Том Холанд