Емир Скендери се врати „дома“, Македонија ЃП се засили во нападот

Емир Скендери е нов играч на Македонија ЃП, откако ја прекина соработката со Струга ТЛ, потпиша за тимот од Ѓорче Петров.

Инаку Скендери на почетокот од својата кариера настапуваше за Македонија ЃП, играше и за Кожув, Академија Пандев и Тиквеш.

„После многу години се враќам во клубот каде што почнав и со големо нетрпение чекам да дебитирам во првиот тим, посакувам и ќе се трудам да постигнам што повеќе голови“ – изјави Скендери.