Еруптира како вулкан на мажот: Bvlgari Man In Black, пафемот кој создава „лавина“ од комлименти

Bvlgari Man In Black од Bvlgari е цветен мирис за мажи. Беше промовиран во 2014 година и веднаш стана хит. Носот зад овој мирис е Алберто Морилас. Врвни ноти се зачини, рум и тутун; средните ноти се кожа, ирис и тубероза; основни ноти се Тонка Бин, Гвајак Вуд и Бензоин.

Парфемот беше презентиран токму кога модната куќа прослави 130 години постоење, но тој е како нова варијанта на оригиналниот Bvlgari Man од 2010 година. Мирисот беше најавен како смел и харизматичен, инспириран од митот за раѓањето на Вулкан, богот на земјата, толкуван на начин што одговара на современиот човек.