Fashion Group со нов бран попусти што ќе ти го освежат викендот!

Не растат само температурите, туку и попустите во Fashion Group, затоа е време да ја прошириш твојата шопинг листа.

Од денеска можеш да го реализираш освежувањето на летниот плакар. Испланирај ја твојата прошетка низ продавниците на Fashion Group и пронајди го она што дополнително ќе ти го поправи расположението пред викендот!

Од каде да почнеш? Прочитај го во продолжение нашиот краток, но сигурни сме за многумина инспиративен, шопинг водич со попусти и почни да правиш план.

Потрагата по совршени летни модни додатоци може да започне во Parfois, каде те чекаат дополнителни -15% попуст на одредени производи на онлајн продавницатана Fashion Group! Надополни го летниот стајлинг со кул очила за сонце, шапки кои привлекуваат внимание или одбери ги најлесните модни парчиња за сезонава.

Оттаму продолжи во Women Secret и Geoxкаде добиваш уште -20% на веќе намалените производи – и во продавница и онлајн. Не пропуштај ја шансата да имаш удобна долна облека и летни пижами по фантастични цени! А во Geox ќе ги најдеш обувките во кои ниту едни високи температури нема да ти прават проблем. Чекорењето во лето никогаш не било полесно!

Целото семејство го очекуваат совршени летни комбинации со потпис на Mango со попуст до -50% на колекција пролет-лето ‘23, додека пак момците никако не смеат да ја заобиколат продавницата на Boss, каде можат да најдат одлични летни парчиња на -30% намалување. Ако немаш време да шеташ, можеш да ја направиш „прошетката“ и онлајн, бидејќи истите акции те чекаат и таму.

Не ги забораваме ниту најмалите, бидејќи и тие заслужуваат да имаат супер шопинг викендов! Во нивниот омилен бренд Okaidi, на веќе намалените цени има дополнителен -20% попуст, па можеби токму меѓу овие производи се наоѓа долго посакуваното фустанче или бермуди и маичка кои ќе предизвикаат широки насмевки!

И на крај – за вас кои можеби се прашувавте дали и outletпонудата ќе биде на попуст, да ве израдуваме – да, со дополнителни -20% попуст на онлајн производите!

Она што не смеете да го заборавите е тоа дека останува да важи акцијата до -50% намалување на парчињата од колекција пролет-лето ’23 на голем дел од брендовите на Fashion Group, но и cross sale промоцијата на Bitsiani и Dan John во чии рамки добивате -20% намалување за еден и -25% за два или повеќе купени производи.

Дури и да си на одмор, сите акции те чекаат и на нашата апликација.

Ако немаше планови викендов, еве ние ти помогнавме! Освежи се со овој шопинг бран и добро искористи ги деновите што доаѓаат!

ПР објава