ФИНАНСИСКИ ХОРОСКОП ЗА 2020 ГОДИНА: Едни ќе заработат, едни ќе губат

Дали ќе бидете успешни и ќе заработите пари во 2020 година? Еве што велат ѕвездите.

Астролошки гледано, се соочуваме со период на голема промена каде што подемите и падовите, односно заработката и загубата, ќе бидат наизменични.

Подолу ви ја прикажуваме прогнозата за хороскопот за 2020 година, односно што можете да очекувате во областа на парите.

Овен

Благодарение на Јупитер, планетата која важи за симбол на среќа и пари, ќе почувствувате позитивни промени во вашата финансиска состојба во текот на следната година, особено во првата половина на 2020 година. Сепак, треба да знаете дека Јупитер ќе биде ретроградна во средината на мај, а во овој период тие треба да избегнуваате донесување важни финансиски одлуки.

Бик

Постои шанса да доживеете голем успех во кариерата бидејќи sвездите ќе ве следат во реализацијата на сите ваши планови. Сепак, треба да избегнете инвестирање во деловен проект и да им позајмувате пари на членовите на семејството.

Близнаци

На почетокот на годината, Јупитер и Сатурн ќе бидат во вашата втора куќа. Бидејќи втората куќа е поврзана со финансиите, би било добра идеја да започнете да штедите пари од почетокот на годината и да избегнувате непотребни трошоци. Како што беше предвидено, Сатурн ќе има влијание врз втората хороскопска куќа, така што луѓето родени во Близнаци можеби ќе треба да се грижат за непланираните трошоци на семејството. По март, може да се појават некои нови можности и прилив на пари, што ќе има позитивен ефект врз вашиот дом и целокупната заштеда.

Рак

Благодарение на Сонцето во втората куќа, што инаку е поврзано со финансиите, Раковите ќе имаат одлична година во однос на финансиите. Ќе бидат толку среќни што нема да мора да се грижат за парите, затоа што ѕвездите ќе бидат на ваша страна цело време. Ако сакате да ја испробате среќата во 2020 година, обидете се да купите ливче за лото!

Лав

Лавови, не размислувајте за пари оваа година - среќата е на ваша страна. Меркур ќе биде во вашиот втор дом што значи дека ќе доживеете стабилност на финансиското поле. Сепак, Лавовите треба да бидат внимателни во текот на февруари и март, бидејќи овој период може да биде непредвидлив. Затоа, избегнувајте да донесувате важни финансиски одлуки или да вложувате во споменатите месеци.

Девица

Во 2020 година, луѓето родени во овој хороскопски знак може да имаат потреба од луксузни работи. Советот за Девиците е внимателно да го испланира секое купување и инвестиција на пари. Обратете внимание при донесување на каква било одлука поврзана со имот и недвижен имот. Почнувајќи од април, работите ќе се подобрат и повеќе нема да чувствувате негативно влијание врз редовните сметки на готовина, иако семејните трошоци ќе се зголемат.

Вага

Ништо не може да ве спречи да постигнете финансиски успех оваа година. Иако може да има загуба на пари во текот на првите месеци од 2020 година, оваа година ќе ви донесе многу можности да заработите пари. Се зависи од тоа како ги искористувате овие можности.

Шкорпија

Драги Шкорпии, надевајте се на најдоброто и спремете се за најлошото. Иако Јупитер ќе остане во втората куќа многу месеци во годината, транзитот на Јупитер и Сатурн до Јарец може да доведе до одредени ситуации во кои Шкорпиите ќе бидат принудени да трошат повеќе пари непланирано. Затоа, внимавајте на редовните трошоци и направете попис ги сите инвестиции што ви требаат за да ви помогнат да се подготвите за ситуации кои не функционираат добро.

Стрелец

Повеќето Стрелци се родени под среќна ѕвезда. Иако позицијата на планетата работи во ваша корист, може да има ситуации што можат да доведат до трошоци и особено да влијаат на полето за патување. Ќе го почувствувате најдобриот период за пари и финансиска стабилност на крајот на 2020 година.

Јарец

Драги Јарци, 2020 година ќе го тестира вашето трпение. Ќе имате финансиски проблеми, но исто така ќе почувствувате напредок. Од јуни до септември, луѓето родени во Јарец треба да избегнуваат да донесуваат брзи финансиски одлуки. Да, оваа година може да донесе повеќе ситни трошоци, но секој пат кога ќе се обидете да ги решите, ќе бидете наградени за тоа.

Водолија

Новата година ќе ви донесе многу подеми и падови. Додека работите поврзани со економската стабилност се одразуваат одлично од средината на март, астролозите советуваат да избегнувате да вложувате пари за време на ретроградна Венера, која започнува на 13 мај и трае до крајот на јуни. Јули се чини дека е најдобриот месец за финансии, а од средината на август до крајот на годината, нема да имате парични добивки.

Риби

Зрно по зрно- погача. Рибите треба да ја запомнат оваа изрека и да ја користат како мотото во текот на 2020 година. Врз основа на позицијата на планетата, луѓето родени во овој хороскопски знак ќе треба да се соочат со големи финансиски предизвици, а најдобриот начин да се подготвите за нив е да се започне со заштеда на пари од почетокот на годината. Избегнувајте вложување пари во непотребни работи, особено во текот на јули, бидејќи овој месец носи некои ситуации што можат да доведат до трошоци. Советот за вас е да избегнете да носите многу пари со вас.