ФОТО: Јувентус се раздели со три играчи, Дибала ќе има нов клуб

Јувентус се раздели со три играчи, Алваро Мората, Федерико Бернардески и Пауло Дибала ќе имаат нови клубови.

„Старата дама“ официјално им се заблагадори на сите тројца, најмногу во фокусот беше Дибала, кој долго време преговараше со Јувентус, на крај не успеа да се договори.

Мората играше како позајмен играч од Атлетико Мадрид, додека Бернардески по пет сезони го напушта великанот Јувентус.