(ФОТО) Какво уживање: Во вила на Ибица, која чини 120.000 евра неделно, славниот пар славеше роденден

Војводата од Сасекс принцот Хари, неговата сопруга Меган Маркл и нивниот син Арчи престојувале во луксузната вила „Sa Kalma“ во Ибица пред неколку дена, по повод 38-от роденден на војвотката. Сместувањето со прекрасениот поглед кон морето и огромниот базен во оваа вила чини 108.000 фунти (однсоно околу 120,000 евра) неделно, открива „Daily Mail“.

Целиот текст и фотографиите може да ги погледнете на следниот линк.