(ФОТО): „Карпата“ има најмногу следачи на „Инстаграм“

Скоро цела планета го следи.

Холивудскиот актер Двејн Џонсон е меѓу тројцата кои имаат најмногу следачи на „Инстаграм“ на целиот свет. Бројката е точно 150 милиони следачи! Секојдневно им приредува различни изнедадувања. Постира фотографии од неговите вежби, како ужива со семејството, на некој егзотичен остров и секако, сцени од снимањето на неговите филмови. 

Се проценува дека до крајот на годината ќе има 200 милиони следачи. Другите двајца со намногу следачи се секако Кристијано Роналдо со 179 милиони следачи и Аријана гранде со 159 милиони следачи.

На следниов линк можете да го погледнете неговиот “Инстаграм“ профил:

https://www.instagram.com/therock/?utm_source=ig_embed