ФОТО: Колку вреди опремата на Ѓоковиќ со која ќе настапи на Вимблдон

Најпрестижниот светски тениски турнир, Вимблдон е во фокусот, се очекува евентуално финале меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал.

Пред почетокот на стартот на најважниот Гренд слем во годината, во фокусот се разни „теми“, една од нив е колку чини опремата со која ќе настапи Новак Ѓоковиќ.

Српските медиуми анализираа, а „курир.рс“ со детали, Ѓоковиќ ќе истрч на на Вимблдон со опрема која воопшто не е евтина, и вреди колку платата на лекар во Србија.