(ФОТО) Македонки заведуваат во костуми за капење

Водителки и пејачки, инфлуенсерки, убави македонки кои ниту еден маж не го остават рамнодушен.

Нашите познати дами го следат светскиот тренд. Како се вжештуваат температурите, така и социјалните мрежи горат од нивните фотографии. Во едноделни или дводелни костуми за капење, во боја или најчесто црни, не им даваме никакави забелешки, секако се прекрасни.

Дел од нив на Инстаграм објавија слики во костимите со кои ќе заведуваат ова лето на плажа. 

*Лила Стојановска 

*Марјана Станојковска

*Миа Костова 

*Елена Стефановска 

*Елена Ристеска