(ФОТО) Најлуксузни феномени од градот на милијардерите

Дубаи е синоним за луксуз, хедонизам и добро време ...

Дубаи е една од најпопуларните дестинации во светот долги години... и со причина. Овој град зрачи со луксуз, содржи неверојатни градби и има морскиот брег што ќе ве натера да се чувствувате како во рај.

Сепак, ова не е само совршена летна дестинација. Во овој град ќе видите работи што едноставно ќе ве остават без зборови. Одлучивме да ги претставиме најинтересните.

Кога ќе го видите ова, дефинитивно ќе одлучите да го посетите барем еднаш:

Златни колачи

Најскапи телефони на светотЛуксузни супер автомобили кои ги возат полицајци

Најневеројатен тениски терен

Луксузни такси возила

Истражување на морските длабочини

Торта од милион долари

Автомат кој наместо пари дава златни жетони

Роботи полицајци

Најтешкиот златен прстен на светот