(ФОТО) Роналдо не може да го гледа Меси како најдобар на светот: Испрати шифрирана порака

Кристијано Роналдо е единствениот кој не се појави на доделувањето на ФИФА наградите за најдобар играч светет. Остана празно 11 - то место на големиот подиум каде е прогласен тимот за оваа година според Светската куќа на фудбалот.

Ова и не е големо изненадување, бидејќи Роналдо обично не се појавува кога не добива никаква награда.

Дали сега имал најава дека наградата ќе заврши во рацете на неговиот ривал - Меси, па затоа не се појавил, останува да погодуваме. Сомнежот дека тоа е причината дополнително се згоелмува, бидејќи Ронално неодамна сепак присуствуваше на доделувањето награда за најдобар во Лигата на шампионите за минатата година, каде исто така остана со празни раце, но тогаш наградата заврши во рацете на Вирџил ван Дајк.

Целиот текст прочитајте го на Хаштаг