ФОТО: Со овој состав Јунатед ќе го напаѓа врвот во Премиерлигата

Премиерлигата стартува за нешто повеќе од  30 дена, клубовите ги започнаа подготовките, а Манчестер Јунајтед има големи амбиции со новиот тренер Ерик Тен Хаг.

Јунајтед има големи амбиции а медиумите во Англија лицитираат со изгледот на стартниот состав.

„Мирор“ објави можен изглед на тимот со кој Тен Хаг ќе го напаѓа врвот.