ФОТО: Суперкомпјутерот ги разочара навивачите на Јунајтед, вака ќе изгледа табелата во ПЛ 2022/23

Новата сезона сè уште не е започната а во Англија, но има  многу предвидувања, како ќе изгледа Манчестер Јунајтед со новиот менаџер, Ерик тен Хаг ќе има тешка задача да ја врати славата на клубот од Манчестер.

Манчестер Јунајтед има нов тренер, Ерик тен Хаг ќе треба да ја оправда довербата, да ги врати резултатите на ниво кое го посакуваат навивачите, но според предвидувањата на суперкомпјутерот, тоа ќе биде едноставно „невозможно“.

Мирор објави текст со анализа на суперкомпјутерот кој не предвидува успешна кампања на Јунајтед, во новата сезона, тој прогнозира дека тимот на Тен Хаг ќе заврши на 5-то место.