ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија подобра од Работнички во 25. коло во ПМФЛ

Македонија ЃП го совлада Работнички со 2:1, прв натпревар од 25 коло во ПМФЛ.

Екипата на од Ѓорче Петров  поведе во 24-тата со погодокот на Есмин Личина, во  26-та   Атхе Мазари со прекрасен удар израмни на 1:1, конечните 2:1 ги постави Филип Алексовски во 73-та минута го совлада братот Игор, кој на овој натпревар беше на голот на Работнички.

ПМФЛ – 25. КОЛО 
Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – РАБОТНИЧКИ 2-1
УТРЕ (15 ч.)
Штип: БРЕГАЛНИЦА -ТИКВЕШ
Скопје: ШКУПИ – СКОПЈЕ
Струга: СТРУГА ТЛ – АК. ПАНДЕВ
Тетово: ШКЕНДИЈА – ПОБЕДА

СИЛЕКС во ова коло е слободен.