ФОТОГАЛЕРИЈА: Миовски со гол во финишот донесе победа за Македонија против Фарски Острови

Фудбалската репрезентација на Македонија со две победи во март, една против Малта во квалфикациите и една против Фарски Острови, средба од пријателски карактер.

Решавачк ибеше голот на Миовски во во 81. минута, излезе сам пред голманот откако доби една топка од Ашковски и го совлада по земја.

Следно за Македонија се натпреварите во јуни со Украина дома и со Англија на гости.