ФОТОГАЛЕРИЈА: Навивачите перфектни, резултатот слаб, Македонија загуби од Холандија

Втор пораз на Македонија на светското првенство, сега од Холандија со 34-24.

Митревски беше одличен на голот со 6 одбрани, четири гола запишаа Пешевски и Кузмановски, следно за Македонија е дуелот со Аргентина во вторник од 18 часот каде бараме победа за пласман во главната фаза.

Навивачите перфектни, повторно извонредни како и секогаш.