(ГАЛЕРИЈА) Луис Хамилтон повторно во боите на Tommy Hilfiger ја претстави најновата колекција

Познатиот моден бренд и популарниот Ф1 возач повторно соработуваа..

Глобалниот амбасадор на брендот „Tommy Hilfiger“, Луис Хамилтон повторно доби задача да биде ѕвезда на новата рекламна капања и колекција, која модниот бренд ја спреми. Овој пат, станува збор за спортска колекција која ни носи различни модни парчиња како тренерки, маици, шорцеви, дуксери, а исто така во оваа колекција можат да се пронајдат и чевли, чорапи, но и други модни аксесоари.

Колекцијата е доста разновидна и е карактеристична по нејзините јаки и невообичаени бои, па дефинитивно ќе им се допадне на сите мажи кои ја сакаат спортската елеганција.

Погледнете ја галеријата: