(ГАЛЕРИЈА) Спиев во неговиот дом, жал ми е што не отидовме по риба: Спортистите се простија од Буштур

Тажно беше денес, на заедничката  комеморација на Кошаркарската федерација, Националниот олимписки комитет и Градот Скопје, во чест на легендата на македонската кошарка Благоја Георгиевски - Буштур (70) кој завчеравечер трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа во скопската населба Кисела вода. Претесна беше салата во хотелот „Хилтон“ во Скопје да ги прими сите пријатели, колеги и фанови кои дојдоа да му оддадат почит на великанот кој не' напушти одеднадеш. Беше отворена и книга на жалост, а комеморацијата беше отворена со една минута молчење.

Целиот текст и галеријата можете да ги видите на Женски магазин