Гледате во една од најскапите колонски води за мажи: Чиста елеганција

Амбре Топкапи е една од најскапите колонски води за мажи. 

Отпрвин е многу интензивен, но со текот на времето остава свеж и дрвенест мирис. Авторот на парфемот, Пјер Бурдон, одлучи да измеша силни зачини како што се бергамот, кардамон, цимет, ѓумбир и морско оревче со грејпфрут, ананас и лаванда во овој производ.

Трае со часови ако не и со денови и тоа само со едно нанесување. Ретко се наоѓа, а мажот кој е намирисан со ова чудо од течност заведува се‘ околу себе.

Поради тоа што најчесто се прави и по нарачка (со тоа што тогаш се додаваат уште некои состојки за да биде маку поразличен од тој во слободна продажба), цената е 600 евра.