,

Го гризна змија на снимање: Пејачот се надева дека нема да биде во животна опасност

Американскиот рапер Лил Памп доживеа невообичаена несреќа кога снимаше ново видео и кога змија фати со рака во еден момент.

Тој го објави видеото на својот Инстаграм профил каде се гледа како седи на скалите додека мажот од страна му дава змија што ја фатила во моментот кога раперот ја зел во раце.

Раперот врескал и ја фрлил змијата на подот, а потоа побегнал.

„Погледнете ми ја раката! Ме гризна! Само што доживеав змија да ме гризне“, се слуша Лил Памб како вреска во видеото, а потоа покажува крвава рака кон камерата.

Во описот на снимката, тој додаде дека „се надевал дека нема да умре“ и дека не треба да шегуваме со змии“, што исто така го потврди и Џастин Бибер во своите коментари.

Сепак, повеќето негови следбеници на Инстаграм не почувствувале сочувство за несреќата што го погоди, па тие го нападна за начинот на кој тој се однесувал кон животното и затоа што ја користел змијата за воопшто да го сними видеото.

"Што очекувавте? Вие воопшто не требаше да ја држите", "Змијата беше во одбранбен став затоа што се чувствуваше непријатно опкружено со бучава и светла, но да, зоштоне би ги фрлил на земја", "Ок, но дали дали змијата е добро? “, се само некои од коментарите на објавата на раперот.

Лил подоцна објави стори на својот Инстаграм каде истакна дека не е лут што змијата го гризнала, но затоа што сега не може да ги носи прстените на таа рака и страда од болка.

Инаку, змијата не била отровна!

Еве го видеото: