Го зголемуваат пен*сот, а кога ќе слушнат што треба да прават после - шок: Хирург откри сè за процедурата

Хирург кој отвори клиника за зголемување на пениси открива сè за процедурата

Зголемувањето на пенисот добива се‘ поголемо значење. Бизарни третмани како зрачењето на гениталниот орган со инфрацрвена светлина и филери во „мажественоста“ стануваат сè попопуларни, за што сведочат некои познати личности. Со месеци се шпекулира дека Кристијано Роналдо и раперот 50 Cent биле подложени на оваа процедура, а хирургот открива дека термините всушност ги прават незадоволни жени.

Доктор Разван Василас, кој е познат како доктор ботокс, отвори клиника за зголемување на пенисот. И додека многумина мислат дека мажите се тие кои сакаат да го зголемат својот „алат“, хирургот истакнува дека жените одлучуваат за тоа. Како што вели, им здосадила големината на партнерот и токму тогаш решаваат да се распрашаат за оваа процедура.

„Тоа се случува многу повеќе. Жените обично доаѓаат, прашуваат и закажуваат состанок за својот сакан. Мажите се премногу срамежливи, а жените ги следат сите трендови на социјалните мрежи. На посилниот пол им е главно непријатно, но сфаќаат дека е подобро да се посрамотат еднаш да спијат со жена, отколку секој пат“, изјави докторот во емисијата.

„Ова станува голем проблем, но не затоа што некој има мал пенис. Мажите кои се борат со него генерално го поминуваат животот со недостаток на самодоверба. Еден пациент ми кажа дека секој пат кога има секс со жена нему му е многу непријатно, толку многу што им е тешко да го одржат односот“, рекол хирургот, додавајќи дека и некои мажи со големи пениси сакаат уште повеќе да го зголемат.

„Им велам да не го прават тоа или дека не им треба, но кога ќе одат дома и ќе размислат за тоа, ќе ми се јават за два дена. Ако не се согласам да го направам тоа, знам дека ќе го направат тоа кај  некој друг. Оваа процедура е постојано во нивните глави и се‘ што сакаат е да ѝ се покорат. Сепак, забораваат дека дури и жените не се среќни ако пенисот е преголем. Не сакаат да биде огромен, бидејќи не е задоволство, туку болка“, рекол хирургот.


Како изгледа постапката?

„Тоа е процедура која трае само околу 20 минути. Безболна е и се изведува преку две инјекции. Првата инјекција чини околу 1.900 евра, а втората околу 1.200. Многумина не знаат дека филерите исчезнуваат по две години. Пенисот потоа се враќа во нормална големина“, рече докторот.

Понатамошната грижа е од најголема важност, а мажите не се свесни за жртвите што мора да ја следат процедурата.

„Навистина е важно да се направи последователна нега. Мора да го масирате пенисот навечер за да добиете убава форма. Сексот и мастурбацијата се забранети две недели, бидејќи тоа е времето потребно за да се стврднат филерите. Нема да верувате како Мажите се изненадени кога ќе им го кажеме тоа. По зафатот многу се возбудуваат и сакаат да имаат секс, а тоа не смее да се случи“, рекол докторот.


Фото: unsplash

Извор: Мондо