Гори од провокација: Водителката се сликаше сосема гола за 53-тиот роденден (ФОТО)

Водителката Аманда Холден го запали интернетот со роденденска фотографија.

Британската ТВ ѕвезда Аманда Холден реши да ги запали социјалните мрежи и да го одбележи својот 53-ти роденден со посебни, најжешки фотографии.

Згодната водителка позираше целосно гола и го покажа своето витко тело на Инстаграм.

Објавата беше придружена со пикантен опис: „Роденденски костум“, напиша таа, а фановите ја опсипуваа со комплименти и истакнаа дека изгледа како да го слави својот 30, а не 53-ти роденден.

View this post on Instagram

A post shared by Amanda Holden (@noholdenback)


Претходно водителката изјави дека со годините се чувствува сѐ поубаво и дека поради нив не сака да го покрива своето тело.

„Не ја гледам поентата на грациозното стареење“, рече таа еднаш. „Годините се целосно ирелевантни благодарение на луѓето како Џенифер Лопез, која е убава жена која се облекува онака како што се чувствува“, објасни таа.

Извор: espreso.co.rs