Инфлуенсерка им се заканува на зафатените момчиња: „Ако ги лајкувате моите фотографии во бикини, ќе ви ја уништам врската“

Австралијка предизвика дебата за тоа што е прифатливо, а што не во врската, откако им се закани на мажите во врска на кои им се допаѓаат фотографии на кои позира во бикини.

Медисон Либервирт се огласи на социјалните мрежи со многу остро предупредување за нејзините машки следбеници - ако ви се допадне една од нејзините бикини фотографии или селфи и сте во врска, таа ќе и каже на вашата девојка.

View this post on Instagram

A post shared by Mads  (@maddisonlieberwirth)- Не сум од оние кои си играат наоколу. Ќе и кажам на девојка ти дека ти се допадна мојата фотографија. О, боже, на момче со долгогодишна девојка им се допаѓаат моите фотографии - не, ти си лут и малку губитник и ќе и кажам на твојата девојка, измамник! Јас не сум таква. Тргнете се од Инстаграм затоа што се срамите себеси – рече таа.

Дебатата за тоа дали е во ред или не да се лајкуваат објавите на социјалните мрежи на други луѓе додека сте во врска е актуелна тема во последните години. Некои велат дека не е изневерување, некои велат дека е, но австралискиот сексолог Ајсија Мекими вели дека не се работи за изневерување или не, туку за фактот дека ви е непријатно.

View this post on Instagram

A post shared by Mads  (@maddisonlieberwirth)- Иако некое изневерување е навистина очигледно, она што се квалификува како предавство или несоодветна интеракција ќе биде малку различно за секого. Не секое изневерување вклучува секс, па дури и физички контакт. Некое неверство е емотивно. „Дигитално изневерување“ или „сајбер неверство“ сè уште се смета за изневерување од многу луѓе. Изневерувањето е всушност сè што ги руши границите (и експлицитни и имплицитни) и довербата во вашата врска – рече таа.

View this post on Instagram

A post shared by Mads  (@maddisonlieberwirth)Изјавата на Медисон ги подели социјалните мрежи, а некои ги фалат нејзините постапки, додека други тврдат дека таа претерала.

View this post on Instagram

A post shared by Mads (@maddisonlieberwirth)Што мислите вие, претерува ли оваа девојка или е во право?