Ја изгуби невиноста со дадилката на 14 години: Вонбрачните деца дури и престана да ги брои!

Мајката на Клинт Иствуд, Маргарет Рут, беше фабрички работник, додека неговиот татко исто така беше работник, а заради својата работа, често пати мораа да се движат по Западниот брег. Тие се смирија само кога Клинт беше тинејџер, кој е роден на последниот ден од мај 1930 година и и го прослави 90-тиот роденден.

Тие создадоа „постојан“ дом во Калифорнија, каде, славниот уметник завршил техничко средно училиште. Неколку години подоцна, сведоците раскажуваа како тој секогаш бил „малку сам“.

Доказ за ова се некои „детали“ од тинејџерските години. Тој призна дека не му е тешко да каже дека ја изгубил невиноста на само 14 години, со соседка пет години постара кој се грижеше за него кога беше дете.

„Добро е што започнав рано, собрав поголемо искуство до 20-годишна возраст“, ​​рече тој.

Кога имал 19 години, тој бил во врска со учителка од средно училиште. Ја остави, а таа не го прифати толку лесно тоа и се закани дека ќе се самоубие.

„Може да се каже дека постои мало недоразбирање за тоа како гледаме на сериозноста на тој однос“, призна Клинт.

По средното училиште, време беше да се вработи, а тоа не беше проблем за Клинт. Работел на бензинска пумпа, бил пожарникар и играл во бар.

Либидото сè уште беше на ниво, па следеле љубовни состаноци. Летото 1953 година, тој се запозна со Маргарет Џонсон и започна врска. Во исто време, тој се гледаше друга девојка, која наскоро забремени.

Таа немаше поддршка од Клинт, па затоа ја дад својата ќерка на посвојување, за која актерот, наводно, никогаш не ја побарал. Маргарет се ожени со Клинт шест месеци откако се запознаа.

Во доцните педесетти, тој започна да глуми во Б-продукција филмови, и се проби во раните шеесетти години, тогаш сè уште релативно непознат, во „За грст долари“, „За еден долар повеќе“ и „Добар, лош, зол“.

Неговото изневерување кон сопругата стана уште полесно и поинтензивно со слава и пари. Актерката Мами Ван Дорен призна дека е во врска со него со години и дека тие воделеаубов и на филмскиот сет.

Во полн полет и сила, си најде друга девојка, тоа беше танчата Роксен Тунис, кој исто така беше омажена. Во врската ја добија првата легитимна ќерка на Клинт, Кимбер.

Тој исто така се обиде да ја скрие од јавноста, но еден американски дневен весник го откри нејзиниот извод од матична книга на родените. Очигледно Маргарет била запознаена со сè и му дозволила да „се издува“ само за да остане со неа до крај.

Во исто време, тој одлично се забавуваше на филмското патување, особено по филмот „In the Eagle’s Nest“, каде што беше и актер во споредна улога заедно со Ричард Бартон, за кој доби 800 000 долари.

Во тоа време, сè се чинеше добро за него, како на деловно, така и на приватно ниво. Филмовите и жените му се „лепеа“. Тој се ожени само двапати, втората сопруга беше Дина, а со пет жени има пет ќерки и два сина.

Неговиот турбулентен приватен живот не влијаеше врз неговата работа. Тешко е да се наведат сите одлични филмови во кои тој глумеше, режираше, беше продуцент или сите три нешта заедно.