Јагуриновски повреден, Лазаров повика нов играч за средбите со Холандија и Аргентина

Томислав Јагуриновски  поради повреда нема да настапи на средбите со Холандија и Арегнтина на мундијалот во Полска.

Јагуриновски се повреди против Норвешка има  има скинати мускулни влакна и мора да одмара.

Давид Савревски од  Вардар  е негова замена  и е на пат за Краков каде ќе се стави на располагање на селектрот Кирил Лазаров. 

Утре нашата репрезентација игра против Холандија, а два дена подоцна и против Аргентина, меч што може да биде решавачки за пласман во следната фаза од Сп.