Jil Sander Sun: Скап, со мирис на сандалово дрво

Jil Sander Sun Men Edt е освежителен и елегантен машки парфем кој се отвора со ноти на рузмарин и бергамот. 

Важи за прилично скап парфем затоа што има ретка мешавина од зачини и мириса три дена само со едно прскање.

Во срцето на овој шармантен, примамлив и привлечен парфем се морското оревче и кардамонот, додека основата на парфемот се состои од мешавина од сандалово дрво, мошус, килибар и кедрови ноти.