Како хотели со 7 ѕвезди: Палатите на познатите ѕвезди

Познатите ѕвезди се познати по тоа што имаат кредитни картички без ограничувања, безброј автомобили и модерна облека. Тие одат на егзотични патувања и живеат како да не се од овој свет.

Сепак, купувањето куќа е уште еден одраз на богатството. Овие пејачи, актери, модели и спортисти отидоа и подалеку за да изберат фенси имоти. Еве некои од најлуксузните домови на славни личности што некогаш ќе ги видите!

Не ги мешајте со луксузни хотели, тука живеат редовно.

Елен Деџенерис- 27 милини долари

Марк Ентони- 80 милиони долари

Алекс Родригез- 55 милиони долари

Ралф Лорен- 30 милиони долари

Ријана- 22 милиони долари

Бијонсе- 90 милиони долари

Лејди Гага- 90 милиони долари