КЛУЧНИ “STREETWEAR” ПАРЧИЊА ЗА ОВАА ПРОЛЕТ

Уличната мода, односно лежерното, но шик облекување, од сезона во сезона станува сè попопуларно кај сите генерации. Овој викенд на онлајн продавницата на Fashion Group, “streetwear” парчињата се намалени до 30% - одлична можност да ја збогатите вашата гардероба и да се подготвите за сончевите денови кои доаѓаат.

Ова се неколкуте есенцијални парчиња кои треба да ги имате  за впечатлив “streetwear” изглед.

ПАТИКИ

Обувки кои никогаш не е излегле од мода, но сепак во последните неколку години станаа дел од речиси сечиј стил, па дури и дел од формалното облекување. Доаѓаат со разни форми и бои и можат да се искомбинираат со фармерки, панталони, здолништа, фустани...тие се многу често и најдоминантниот дел од некоја комбинација.

https://www.fashiongroup.com.mk/patiki/34927-m-patiki

https://www.fashiongroup.com.mk/patiki/42906-m-patiki

https://www.fashiongroup.com.mk/patiki/35395-maski-patiki

https://www.fashiongroup.com.mk/patiki/34331-z-patiki

https://www.fashiongroup.com.mk/patiki/42704-z-patiki


МАИЧКИ СО ПРИНТ

Од нив никогаш не можете да имате премногу. Без разлика дали ќе се одлучите за едноставен црно-бел дизајн или пак за разнобојна опција, маичките се неизбежно парче за секоја сезона.

https://www.fashiongroup.com.mk/maici/32589-z-maica

https://www.fashiongroup.com.mk/maici/29611-z-maica

https://www.fashiongroup.com.mk/maici/36209-maica

https://www.fashiongroup.com.mk/maici/28427-m-maica

https://www.fashiongroup.com.mk/maici/35035-maica

https://www.fashiongroup.com.mk/maici/33268-maska-maica


ФАРМЕРКИ И ЧИНО ПАНТАЛОНИ

Фармерките – неизбежно парче, вистински моден евергрин. Изберете го моделот кој најдобро ви прилега и бидете уникатни. Или пак за да направите мала промена изберете чино панталони кои се удобни и најчесто доаѓаат во повеќе бои за впечатлив излгед.

https://www.fashiongroup.com.mk/farmerki/31788-m-farmerki

https://www.fashiongroup.com.mk/farmerki/18651-farmerki

https://www.fashiongroup.com.mk/pantaloni/29016-m-pantaloni

https://www.fashiongroup.com.mk/pantaloni/32698-pantaloni


ДУКСЕРИ

Дуксерите се популарно модно парче уште од 80-тите години и многу често се поврзува со њујоршката улична мода. Одличен дел од вашата гардероба кој со иновативни комбинации може да се носи на безброј начини.

https://www.fashiongroup.com.mk/dukseri/29685-m-dukser

https://www.fashiongroup.com.mk/dukseri/31006-m-dukser

https://www.fashiongroup.com.mk/dukseri/31119-maski-dukser

https://www.fashiongroup.com.mk/dukseri/29805-z-dukser

https://www.fashiongroup.com.mk/dukseri/30984-z-dukser

https://www.fashiongroup.com.mk/dukseri/32592-z-dukser

https://www.fashiongroup.com.mk/dukseri/31087-zenski-dukser


БОМБЕР и КРАТКИ ЈАКНИ

Бомбер јакните и кратките јакни кои се особено популарни оваа сезона се дефинитивно парче кое морате да го имате. Едноставни, а сепак доловуваат ултра модерен изглед. Понекогаш доволно е само да ги искомбинирате вашите омилени фармерки, патики и бомбер јакна и да бидете во тренд.

https://www.fashiongroup.com.mk/jakni/34770-zenska-jakna

https://www.fashiongroup.com.mk/jakni/35994-z-jakna

https://www.fashiongroup.com.mk/jakni/29442-jakna

https://www.fashiongroup.com.mk/jakni/31313-jakna

https://www.fashiongroup.com.mk/denim-jakna/33389-zenska-denim-jakna